czwartek, 8 maja 2014

CO DALEJ.......... Przepustka do życia......... RÓWNOWAGA....


 "Nie wegetuj. Żyj aktywnie, codziennie zrób coś lepiej, coś przemyśl; usprawnij, naucz się czegoś, wzmocnij się, zadbaj o siebie. Pomyśl wieczorem o całym przeżytym dniu-co ci przyniósł, co dała ci rozmowa z koleżanka, z córką(synem), z mężem, co ci przekazali, czego się nauczyłaś. Jedząc obiad, delektuj się nim i ciesz się, że potrafisz tak wspaniale gotować. Oglądaj film pomyśl, co ważnego wniósł w twoją świadomość. Podejmuj decyzje. Masz prawo wybierać ludzi, z którymi chcesz przebywać, sytuacje, książki, filmy. Musisz wiedzieć, co cię wzmacnia, mobilizuje, raduje, co daje relaks i odpoczynek.
 Obserwuj i analizuj wszystko co cie otacza. Zastanów się, czy chcesz tak żyć dalej. Skoncentruj się-to bardzo ważne. Nie pozwalaj sobie na bylejakość. Sami wybieramy swoje otoczenie, zastanów się, czy twoje ci odpowiada. Może chcesz je zmienić? Masz prawo"

                                                (ANNA CIESIELSKA)

To bardzo ciekawe, książkę z której pochodzi cytat mam już bardzo długo. Idąc po najmniejszej linii oporu(bo tak łatwiej)wykorzystywałam z niej tylko i wyłącznie przepisy na smaczne, zdrowe potrawy. Wiecznie szukając rozwiązania JAK ŻYĆ W ZGODZIE I RÓWNOWADZE....nie miałam pojęcia a może pozwalając sobie na BYLEJAKOŚĆ nie chciałam dostrzec.... że rozwiązanie tak naprawdę jest we mnie..... przy użyciu rzeczy, myśli które są w zasięgu mojej ręki....

Nie da się zmienić całej naszej rzeczywistości w pięć minut.... ale można zmienić swój tok myślenia..... a to pomoże zrównoważyć nasze życie.... bo przecież każdy wie ani nadmiar ani niedobór nie prowadzi do niczego dobrego.....

Co o tym sądzicie? Bardzo chętnie poznam WASZE zdanie na ten temat....

SPECJALNE PODZIĘKOWANIA dla GOSI oraz TERENI. DZIĘKUJE :)

16 komentarzy:

 1. Czyli stara dobra zasada złotego środka - moja ulubiona! Pozytywna zmiana na blogu, aż się uśmiechnęłam :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuje. Mi tez się podoba. Tak stara i bardzo dobra ale wielu o niej zapomniało. Dlatego panuje taki haos. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Basiu ,
  życzę pięknego, spełnionego,
  życia w harmonii,
  pozdrawiam kolorowo :)
  a tak na marginesie , bariera z wpisywaniem kodu, utrudnia :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet niewiedziałam, że są kody. Dziękuje.

   Usuń
 4. Wiadomo życie jest pełne kompromisów. Każdy z nas jest kowalem swego losu. Fajnie że jesteś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kompromis goni kompromis to prawda :)

   Usuń
 5. Nie może mnie tu zabraknąć:):) Tam gdzie tęcza tam ja:):)
  Pozdrawiam:):):

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam. Bardzo mi miło. Zapraszam częściej. Pozdrawiam :)

   Usuń
  2. nie piszesz??? Gdzie się ukryłaś???

   Usuń
 6. Jak nie wiesz co dalej to nominowałam Cię do LIEBSTER AVARD po szczegóły zapraszam do mnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo dziękuje.... chętnie przyłączę się do zabawy. POZDRAWIAM :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Basieńko.Cieszę się ze zmieniasz się tak mądrze, zmieniasz myśli i postawę wobec życia.Zrywaj najlepsze chwile, uformuj je w pęczki i ustaw na polu życia.Potem przechadzaj się dumnie po tym Twoim poletku i wybieraj to co najlepsze i najpiękniejsze dla Ciebie.Chwasty natychmiast likwiduj i pal je.!!!
  Ale przyglądaj się tym chwastom uważnie, nie przeocz niczego, bo czasami wśród nich są prawdziwe arcydzieła natury!!Powodzenia.Jesteś na dobrej drodze.

  OdpowiedzUsuń