czwartek, 11 lutego 2016

NIEDOŻYWIONE DZIECKO


Chyba każdy przeżył by szok......  Moja wspaniała naturoterapeutka otworzyła mi oczy za co jestem jej bardzo wdzięczna.
Do rzeczy i od początku jak już wielokrotnie wspominałam, korzystam z wiedzy wspaniałych ludzi. Po jednym z ostatnich spotkań z Terenia myślałam że pod ziemię się zapadnę. Dopiero teraz dotarło do mnie jak całkiem nieświadomie przez dziwne nawyki żywieniowe psuje zdrowi moich pociech i swoje....

Znalezione obrazy dla zapytania schabowy ziemniaki mizeria

'JEDZ KOCHANIE MAMUSIA ZROBIŁA PYSZNY OBIADEK SCHABOWY(CZERWONE MIĘSO, SMAŻONE NA OLEJU RZEPAKOWYM)  PYSZNY, TŁUSTY DO TEGO GÓRA ZIEMNIAKÓW NO I ŻEBY TRADYCJI STAŁA SIĘ ZADOŚĆ, MIZERIA(Z DUŻĄ ILOŚCIĄ GĘSTEJ ŚMIETANY, nabiał)
Rany boskie a ja się zastanawiałam dlaczego moje dziecko jest takie za śluzowane, skąd grzybica układu pokarmowego no i jeszcze problemy z jelitami.
I słyszę do tej pory głos w mojej głowie..... BASIU TWOJE DZIECKO JEST NIEDOŻYWIONE (KAŻDA KOMÓRKA JEJ ORGANIZMU POTRZEBUJE ODPOWIEDNIEGO ODŻYWIENIA ŻEBY JEJ ORGANIZM ZACZĄŁ NORMALNIE FUNKCJONOWAĆ).

Jeszcze do tej pory czuję jak nogi mi miękną i czuje że za chwilę zemdleje. wiele pytań w głowie JAK TO, DLACZEGO, JAK TO MOŻLIWE........ niestety jednak to prawda........

Dlatego MAMUSIA nic innego tylko zakasać musi rękawy i do pracy:)


Znalezione obrazy dla zapytania pracujaca mama


MOŻNA SAMEMU UPIEC CHLEB
MOŻNA ZROBIĆ SAMEMU MLEKO ROŚLINNE
MOŻNA UPIEC CIASTO BEZ GLUTENU

To i wiele innych rzeczy można zrobić jak się tylko chce dbać o zdrowie swoje i swoich bliskich.

Trochę się zmieniło, zamieniłam białą sól na różowa himallajską(rozbawiło mnie jedno pytanie z moich gości-nie masz w domu normalnej soli?-ja na to właśnie mam normalną z minerałami i naturalną a nie jakieś śmieci :) ). Cukier biały zamieniłyśmy na stewie. A co do oleju to zabrakło mi słów jak bardzo jesteśmy nieświadomi kiedy przeczytałam cudowny wpis....przekonajcie się sami OLEJ.
Staramy się unikać potraw smażonych. Nie łączyć mięsa z ziemniakami. Jeść dużo owoców i warzyw. Zapomniałabym wspomnieć o wspaniałej kaszy jaglanej, którą wszyscy uwielbiamy.
Zdrowe jedzenie to już połowa wykonanego naszego planu. Druga połowa to naturalna suplementacja. Wcześniej już wspominałam, że naturalne suplementy od dawna są w naszym domu. W tych czasach kiedy żywność jest nafaszerowana chemią, bez naturalnej suplementacji daleko nie dojdziemy.


Znalezione obrazy dla zapytania owoce warzywa

Suplementy które od lat towarzyszą mi możecie znaleźć u góry w zakładce DLA KAŻDEGO COŚ ZDROWEGO.
Staram się dbać o siebie i swoich bliskich  dlatego szukam nowych rozwiązań na szczęśliwe, zdrowe życie... 

Znalezione obrazy dla zapytania szczeście

Jaka jest Wasza recepta na zdrowe...?


2 komentarze:

  1. Na swoim blogu zamieszczam te rzeczy, które dla mojego zdrowia są ważne. Nie zwracam uwagi na gluten ani laktozę, bo nie mam nietolerancji na te składniki. Staram się dostarczać RÓŻNYCH owców i warzyw każdego dnia, ponieważ one posiadają inne przeciwutleniacze. Z rzeczy, które nie wymieniłaś a ja stosuje to kiełki zrobione samodzielnie i sok z czarnego bzu do herbaty. Zwrócę Tobie na coś uwagę: dziecko, które jest odżywione bardzo wyszukanymi produktami typu stewia może mieć problemy później z dostosowaniem się do tzw. normalnego jedzenia. Bo nie możesz wykluczyć kiedy jako nastolatek wskoczy sobie do fastfooda na hamburgera. mam wrażenie, że zatrucie murowane. Wiem to z mojego przypadku, kiedy zmuszona do jedzenia na mieście miałam straszne niestrawności.
    Ja staram się odżywiać tak jak nasi rodzice się odżywiali i to mi wystarczy! W razie jakiś pytań nie wahaj się pisać na mojego maila.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pioęknie napisane.Najważniejsze jest przestrzeganie zasad i wiedza.Pogłębia się ją całe życie.

    OdpowiedzUsuń